Wydarzenia

Targi EXPO 2022 to Międzynarodowe Targi Górnictwa, przemysłu Energetycznego i Hutniczego. Przede wszystkim, po długiej przerwie nareszcie wszystko wróciło do normalności i targi w swojej pierwotnej, nie wirtualnej formie, znów pojawiły się w naszym życiu biznesowym jako. Warto zauważyć, że EXPO 2022 to wyjątkowe wydarzenie na rynku górniczym, energetycznym i hutniczym i dobra okazja do zaprezentowania innowacji w tych gałęziach przemysłu. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 6-9 września w Katowicach. Na targach EXPO wiele firm wystawiło swoje najnowsze produkty i nowoczesne maszyny przemysłu wydobywczego, transformacji energetycznej, czystych technologii i odnawialnych źródeł energii. Kolejny, 13 raz na targach branżowych wzięła udział i firma Polsling, tym razem jako VISITOR.

 Czytaj więcej

W związku z obchodami 25-lecia przedsiębiorstwa z udziałem całej kadry polsling, uprzejmie zawiadamiamy, że w dniach 14-15 września zakład będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy i zachęcamy do wcześniejszego procesowania spraw i zamówień.

In conjunction with the celebration of the 25th anniversary of the company with the participation of all polsling staff, we kindly inform you that the plant will be closed on September 14-15. We apologize for any inconvenience and we encourage you to process cases and orders in advance.

Kiedy zauważysz w firmie spadek aktywności, motywacji lub nasilające się konflikty i niedomówienia to znak, że czas na – WYJAZD INTEGRACYJNY! Wyjazd integracyjny to świetny sposób, aby poznać się lepiej i zbudować silny zespół. Taki wyjazd może być również szansą na zwiedzanie ciekawych miejsc i regionów. 

Chociaż nasza firma działa na rynku już 25 lat, wciąż zatrudniamy nowych pracowników, którzy niedawno mieli okazję, żeby poznać się lepiej i podzielić się świetnymi pomysłami. 

 Czytaj więcej

Cudownie było oglądać wszystkie Wasze prace nadesłane w ramach konkursu „Świat Roblinków w 2050 roku” na naszym  fejsbukowym fanpage’u. Okazało się, że Roblinki lubią podróżować, uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, a ze sportów zwłaszcza upodobały sobie wspinaczki w parkach linowych, żeglowanie, latanie  i mnóstwo innych.

A oto galeria wszystkich prac
 Czytaj więcej

Potrzeba wykorzystania smaru do lin stalowych

Liny stalowe powinny być konserwowane odpowiednimi smarami w trakcie eksploatacji, by osiągnąć maksymalną żywotność. W przypadku lin, smar jest niezbędny do zapewnienia jej optymalnego funkcjonowania. Smar w linie spełnia trzy podstawowe funkcje:

  • Zmniejsza tarcie wewnątrz liny pomiędzy drutami ułatwiając ruch liny;
  • Zapewnia ochronę przed korozją;
  • Zapobiega zużyciu trybologicznemu.

Dlaczego takie ważne jest wykorzystanie smaru podczas produkcji?

Smarowanie jest jednym z etapów produkcji liny, bardzo istotnym, ponieważ wiele uszkodzeń może rozwijać się wewnątrz liny. Brak odpowiedniej ilości smaru wewnątrz liny bądź splotek, stwarza więc ryzyko w postaci łatwiejszego rozwijania się korozji lub pęknięć, które nie będą widoczne na powierzchni.

 Czytaj więcej

U nas Dzień Dziecka trwa przez cały czerwiec! Nasi nowi przyjaciele Alinka i Wiesiek serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w naszym konkursie plastycznym “Linowy ŚWIAT Roblinków w 2050 roku”🤖🪐 Konkurs będzie trwał przez cały najbliższy tydzień! Pobudźcie swoją kreatywność oraz przedstawicie nam swoją wizję przyszłości naszych przyjaciół.🌟 W konkursie może wziąć udział każdy 18-letni dzieciak lub rodzic, który wykona pracę z dzieckiem. Szczegóły w Regulaminie konkursu.
Продовжуємо #Деньзахистудітей! Наші нові друзі Alinka та Wiesiek щиро запрошують батьків та дітей взяти участь у нашому художньому конкурсі «Мотузковий світ Роблінек у 2050 році». 🤖🪐Конкурс триватиме протягом наступного тижня! 🌟Розбудіть свою креативність і розкажіть нам про своє бачення майбутнього наших друзів.Подробиці нижче. 👇
Regulamin konkursu/Правила конкурсу: https://bit.ly/konkursplg

Majówka na półmetku.  Grill czy wyciąg? Każdy ma swój pomysł na naładowanie akumulatorów. Jedni z nas postawili na grillowanie, inni postanowili zrobić sobie pit stop na wyciągu narciarskim. Całkiem możliwe, że wykorzystali kolejkę linową, żeby przenieść się po prostu bliżej słońca, a narty lub dechę zatknęli obok leżaka. Niemniej liczy się przecież wypoczynek na świeżym powietrzu. Prawdziwych zapaleńców z pewnością nie zabraknie i z końcówki sezonu wycisną jeszcze, ile się da. Selfie w bikini na stoku zaskoczy pewnie niejednego znajomego na Insta czy FB, a pewnie i powstanie niejeden filmik z jakiegoś free ride’u na TikToka.
 Czytaj więcej

Mimo, że polskie święta już za nami – Wielkanoc w Ukrainie rozpoczyna się w tym roku tydzień po polskiej, czyli właśnie teraz. Chociaż Święto Zmartwychwstania Pańskiego zarówno w Polsce, jak i Ukrainie to czas radości, w którym zwykle spotykamy się w gronie rodzinnym, to w tym roku Wielkanoc dla naszych ukraińskich przyjaciół jest wyjątkowa i niespokojna.
W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy w firmie o zwyczajach wielkanocnych w różnych regionach Polski i Ukrainy. Nasze koleżanki z działu marketingu, Katerina i Olena przygotowały dla Was ciekawostki o tym, jak obchodzi się Wielkanoc w ich rodzinach.

Польський Великдень уже позаду, але в Україні свята починаються тиждень пізніше, тобто саме зараз.  Свято Воскресіння Господнього і в Польщі, і в Україні – це час радості, коли ми зазвичай зустрічаємося всією сім’єю, проте цього року Великдень для наших українських друзів – особливий і неспокійний. 
Минулого тижня у нашій команді була розмова про пасхальні звичаї в різних регіонах Польщі та України, тому наші стажерки з відділу маркетингу – Катеріна та Олена – підготували для вас цікаві факти, пов’язані зі святкуванням Великодня в їхніх родинах.  Czytaj więcej

Z radością przedstawiamy nasz najnowszy „Katalog lin 2020”, w którym znajdziemy liny stalowe do specjalistycznych zastosowań czołowych producentów światowej klasy, z którymi współpracujemy od lat : Bridon-Bekaert, Teufelberger – Redaelli, Verope, oraz Vornbaeumen. Większość lin z katalogu znajduje się w naszej ciągłej sprzedaży, co gwarantuje szybki termin realizacji. W naszym zakładzie produkcyjnym w Mikołowie świadczymy także usługi konfekcjonowania lin. Czytaj więcej

zostańwdomu

W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego COVID-19, zadecydowaliśmy się na reorganizację pracy naszego zakładu na okres najbliższych dwóch tygodni, na następujących zasadach:

Biuro Obsługi Klienta i Dział Handlowy kontynuują pracę w trybie zdalnym.

Dział Produkcji, Dział Kontroli Jakości i wysyłka towaru:

czwartek 19 marca
czwartek 26 marca

W przypadku zdarzeń awaryjnych, prosimy o konsultację telefoniczną w celu uzgodnienia indywidualnego planu działania : tel. 731 900 128.

Mamy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez większych zakłóceń.
Z góry dziękujemy na zrozumienie.

zarząd polsling sp. z o.o.

#zostańwdomu