Wydarzenia

Dzień dziecka w porcie

Podobno najcenniejszą rzeczą, jaką rodzice mogą dać dziecku, to czas spędzony razem. Taki Dzień Dziecka to marzenie! I do takiego wyboru najmocniej wszystkich zachęcamy. Można wspólnie wybrać się na festyn rodzinny, do parku linowego, parku rozrywki, na trampoliny, do kina czy po prostu na plac zabaw. Tak na marginesie, na kilka takich placów dostarczaliśmy liny do wyciągu talerzykowego, a w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie, możecie pośmigać w samolocikach unoszonych przez ustroje linowe przez nas wyprodukowane. Niemniej prezent trzeba mieć. Ale jaki?

Dzień Dziecka w polsling

Jeśli chodzi o naszych firmowych rodziców to do Dnia Dziecka, jak co roku podchodzą bardzo twórczo i profesjonalnie. Będą weekendowe wyjazdy w góry, pieczenie mufinek jednorożdżców czy konstruowanie latawców zwierzaków afrykańskich na festyn rodzinny. Jeden tata wybiera się nawet z córką na wyprawę badawczą, w poszukiwaniu maszyn prostych w naturze. Niewykluczone, że znajdą je w cukierni! 😉 W każdym razie u nas zapowiada się rodzinnie, wesoło i pomysłowo. A że dzieci mimo wszystko uwielbiają dostawać prezenty, przygotowaliśmy kilka pomysłów na prezenty. Będzie branżowo!

dzień Dziecka w polsling

Coś się dzieje na budowie

Jak wiadomo dużo się dzieje, a sama budowa jest często inspiracją do dziecięcej zabawy. Mali inżynierowie budują mosty, domy i inne konstrukcje z klocków.  Z kolei wakacyjna plaża to też przecież plac budowy, a małe architektki wnętrz z zapałem aranżują przestrzenie w domkach dla lalek i projektują meble, dekoracje czy ubranka. Do tych zabaw na pewno przydają się pomysły i inspiracje, które znajdziemy w dziecięcych książkach branżowych. Polecamy pozycje, przy których na pewno nie będziecie się nudzić, a nawet czasem uda się błysnąć wiedzą w tematach inżynierskich.

Książki na Dzień Dziecka

24 godziny. Coś się dziej na budowie!
24 godziny, Coś się dzieje w porcie!
Autor: Britta Teckentrup
Cena: 22,27 zł
Dostępne 24h w Świat Książki

Architekci natury czyli genialne budowle w świecie zwierząt
Autor: Mario Ludwig
Cena: 39,90 zł
Dostępne 24h SKLEP.ARCHITEKCI.pl

Jak to działa? Budowle.
Autor: Katarzyna Piętka, Joanna Kończak, Nikola Kucharska
Cena: 21,23 zł
NOWOŚĆ ! Przedsprzedaż w Księgarni PWN

Sprawdźcie sami… Energia
Autor: Alice James
Cena: 35,00 zł
Dostępne w sklepie z kreatywnymi zabawkami noskinoski.pl

Zrób to sam. Plac budowy
Książka z modelami do samodzielnego składania
Cena: 49,99 zł
Dostępne 3-5 dni w SKLEP.ARCHITEKCI.PL

Książki na Dzień Dziecka

Na budowie
Autor: Stephan Lomp
Cena: 20,00 zł
Dostępne 3 dni w Wydawnictwo BABARYBA

UWAGA BUDOWA! Jak się projektuje i buduje dom.
Autor: Rolf Toyka
Cena: 31,41 zł
Dostępne 3 dni w Wydawnictwo Media Rodzina

Pojazdy na budowie
puzzle, książeczka, plakat
Cena: 33,99 zł
Dostępne 24h w salonach Empik

USBORNE 1000 Things That Go 
Autor: Sam Taplinn
Cena: 46,39 zł
Dostępne 3-5 dni w Libristo

Budujemy – puzzle, klocki i układanki

Na Dzień Dziecka zawsze w tej materii możemy liczyć na Lego, ale również ciekawe propozycje znajdziemy u innych producentów.

Klocki LEGO

Lego ma klocki zarówno dla najmłodszych konstruktorów w serii Duplo, jak i dla tych starszych dzieci, już prawdziwych małych inżynierów w serii TECHNIC. Z Lego TECHIC można zbudować na przykład żuraw samochodowy i gąsienicowy z olinowaniem włącznie. Ponadto zabawimy się w operatora i za pomocą małych manipulatorów drążkowych (joysticków), będziemy mogli manewrować wysięgnikiem. Zobacz film z żurawiem w akcji.

Zabawki na Dzień Dziecka

żuraw gąsienicowy lego technic

 

LEGO TECHNIC 42042
Żuraw gąsienicowy. Crawler Crane
Cena : 999,00 zł
Można kupić na Allegro

 

 

Kolejne wyzwanie to żuraw samojezdny z zestawu LEGO TECHNIC 42009. Cena nie mała, ale to już prawdziwa maszyna. Zobaczcie, jak sobie radzi, żuraw samojezdny jak prawdziwy.

żuraw samochodowy lego
LEGO TECHNIC 42009

Żuraw samojezdny. Mobile Crane
Cena: 1699,99 zł
Dostępne na Allegro

 

 

Najmłodsi mają również swoje wyzwania i z Lego Duplo ułożymy już całkiem profesjonalną budowę.

Lego duplo budowa

 

LEGO DUPLO 10813
Wielka Budowa
Wiek: 2+
Cena: 179,00 zł
Dostępne w emag

Klocki SLUBAN Town Construction

Fajne propozycje znajdziemy też wsród klocków marki SLUBAN serii TOWN CONSTRUCTION. W zestawie Żuraw wieżowy – M38-B0555 znajdziemy 11 figurek, z klocków można złożyć całkiem spory żuraw wieżowy, dom i auto. Mamy tu ruchome elementy, kabina operatora żurawia oraz hak obracają się o 360st. Wysięgnik również jest ruchomy, no i mamy całkiem fajne zawiesie łańcuchowe do podnoszenia ładunku. Jak podaje producent, klocki są kompatybilne z klockami innych producentów i zawierają narzędzia do demontażu. Druga propozycja to klocki Sluban Construction Żuraw samochodowy – M38-B0553. Po złożeniu z klocków, mały operator śmiało wykorzysta swój żuraw samojezdny do prostych prac przeładunkowych i montażowych. Żuraw umożliwia podnoszenie i opuszczanie ładunku oraz jego przemieszczanie przez obrót pomostu i zmianę wysięgu. W skład zestawu wchodzi 7 figurek personelu.

dźwig samochodowy

 

 

Sluban Construction Żuraw samochodowy – M38-B0553
Cena: 235,00 zł
Wiek: 6+
Dostępne 24h w sklepie Sharg.pl

 

 

żuraw wieżowy sluban

Sluban Construction Żuraw wieżowy – M38-B0555
Cena: 219,90 zł
Wiek: 6+
Dostęne 24h w serwisie Allegro

JUMBO PUZZLE

Z najmłodszymi natomiast poćwiczymy sprawność manualną, koncentrację i pamięć z jumbo puzzlami firmy Mudpuppy BUDOWA. Estetyczne pudełko ze sznureczkiem i 24 gigantyczne puzzle z sympatycznymi zwierzakami operatorami maszyn budowlanych, to fajna zabawa i nauka w jednym. Idealny prezent na Dzień Dziecka.

budowa pojazdy budowlane

 

Mudpuppy Jumbo Puzzle CONSTRUCTION (BUDOWA)
Cena: 69,00 zł
Wiek: 2+
Dostępne 24h w sklepie FabrykaWafelków.pl

Mudpuppy Puzzle CONSTRUCTION (BUDOWA)
z błyszczącą folią
Cena: 49,99 zł
Wiek: 4+
Dostępne w salonach SMYK

Dla przedszkolaków 40 gigantycznych puzzli z prawdziwym placem budowy.

Castorland Puzzle Construction Site (Plac Budowy)
Cena: 18,49 zł
Wiek: 4+
Dostępne 24h w salonach Empik

Drewniane dźwigi i nie tylko

Drewniane zabawki to nie tylko zabawa, ale również niebanalna ozdoba dziecięcego pokoju. Całkiem spory drewniany żuraw wieżowy (100cm!) oraz żuraw samojezdny (długość 62 cm!) z możliwością sterowania, który wydaje sygnały dźwiękowe, znajdziemy w firmie Dickie. To propozycja dla nieco starszych konstruktorów na Dzień Dziecka, chociaż bystre maluchy też dają radę. Natomiast maluszki na pewno mogą wprawiać się w opanowaniu sztuki budowlanej na drewnianych żurawiach firmy Hape. Za pomocą pokręteł mały operator może obniżać i podnosić ładunek, a operatorem może być ulubiony mały pluszak lub figurka.

Nauka i rzemiosło

Tymczasem dla dziewczynek, fajnym pomysłem na prezent są duże drewniane krosna z pasami z polipropylenu, które kupimy w sklepach Ikea w serii drewnianych zabawek LUSTIGT. Jednak dla prawdziwych ścisłowców polecamy zestaw naukowy Laboratorium Małego Inżyniera. Tutaj mały geniusz przy pomocy różnych dźwigni, przekładni i kół pasowych stworzy konstrukcje wykorzystywane we współczesnej inżynierii.

Zabawki na Dzień Dziecka

Ikea Krosna LUSTIGT 7-elementowe
Cena: 79,99 zł
Dostępne 24h w IKEA

Dickie Żuraw wieżowy zdalnie sterowany 100 cm
Cena: 98,00 zł
Dostępne 24h w sklepie brykacze.pl

Dickie Żuraw samochodowy zdalnie sterowany ze światłem
Cena: 201,47 zł
Dostępny 24h w sklepie Nodik.pl

Hape Żuraw wieżowy E3011
Cena: 156,50 zł
Wiek: 3+
Dostępny 24h w sklepie zielonezabawki.pl

Hape Duży dźwig towarowy
Cena: 68,16 zł
Wiek: 3+
Dostępny w promocyjnej cenie feedo.pl

Lisciani Laboratorium Małego Inżyniera
Cena: 87,49 zł
Wiek: 7-12
Dostępny w sieci sklepów Smyk

Raj dla kolekcjonerów

Prawdziwych pasjonatów odsyłamy do sklepów kolekcjonerskich i firmowych producentów budowlanych pojazdów i sprzętu. Na tegorocznych targach BAUMA 2019, podziwialiśmy misternie wykonane makiety na stoisku producenta maszyn i sprzętu dźwigowego Mammoet.

Modele dźwigów w skali

Makieta Mammoet na tragach Bauma 2019

W ich sklepie internetowym, można kupić kolekcjonerskie miniatury maszyn, gry memo i inne z motywami dźwignicowymi, T-shirty z zabawnym słonikiem Mambo oraz wiele innych gadżetów firmowych. Jeśli chcemy oryginalny prezent na Dzień Dziecka, to tu na pewno coś znajdziemy. Można zapisać się do klubu i jako członek korzystać z promocyjnych cen, które i tak są nie małe.

Podobnie w sklepie internetowym firmy Spierings, holenderskiego producenta mobilnych żurawi wieżowych, kupimy model żurawia SK 599-AT5, fajne czapki zimowe i z daszkiem oraz inne gadżety branżowe z logo firmy.

Cacka z WSI ModelsCacka z WSI Models

Z kolei dla ceniących sobie precyzyjne odwzorowanie, idealny upominek znajdziemy w firmie WSI, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku kolekcjonerskim w tej dziedzinie. WSI znana jest z najwyższej jakości modeli pojazdów w skali 1:50, m.in. ciężarówek, naczep, dźwigów i maszyn do prac ziemnych, która przy użyciu technologii 3D Autocad stworzyła licencjonowane metalowe modele pojazdów dla ponad 50 producentów z całego świata. Marka posiada sieć dystrybutorów na całym świecie.

Tańsza wersja, to metalowe modele maszyn budowlanych np. Liebherr w skali 1:55 lub 1:87 firmy SIKU należącej do grupy www.zabawki.pl, które są ogólnodostępne w sklepach dla dzieci. Tu za żuraw gąsienicowy marki Liebherr w skali 1:50 zapłacimy około 125,00 zł.

Gadżety na Dzień Dziecka

Mammoet T-shirt z żurawiem i słonikiem Mambo
Cena: 24,94 EUR
Rozmiary: 104-146

Mammoet model LTF 1060-4.1 + VOLVO FMX EURO 6 CAB
Cena: 168,99 EUR

Mammoet zestaw naczyń dla dziecka
Cena: 9,95 EUR

Mammoet gra memo
Cena: 6,00 EUR

Dostępne na  mammoetstore.com

Spierings model żurawia SK599-AT5
Cena: 250,00 EUR

Spierings czapka z daszkiem dziecięca
Cena: 12,00 EUR

Dostępne na Spierings Cranes Webshop

 

Gry strategiczne i aplikacje

Na koniec coś dla wielbicieli gier. Posiadacze platform PlayStation 4, Nintendo Switch czy Xbox One, mogą wejść w skórę właściciela firmy budowlanej i powalczyć z konkurencją branżową w grze video CONSTRUCTOR PLUS. Natomiast wśród aplikacji dostępne są różne symulatory obsługi pojazdów budowlanych czy gry strategiczne, jak Virtual City. Pobudować możemy także w grze strategicznej Naszej Księgarni – Budowa Miasta. Na pewno dla najmłodszych unikajmy zabawek elektronicznych na prezent na Dzień Dziecka i w ogóle.

Zabawki na Dzień Dziecka

CONSTRUCTOR PLUS
Cena: 119,90 zł
Dostępny np. w ultima.pl

BRIDGE CONSTRUCTOR COMPILATION
Cena: 104,85 zł
Dostępny Allegro

BUDOWA MIASTA
Gra strategiczna
Wiek: 10+
Cena: 62,93 zł
Dostępny 2-3 dni w naukowa.pl

 

* Ceny i dostępność produktów na 30.05.2019