Polsling na Międzynarodowych Targach EXPO 2022 – po raz 13!

Targi EXPO 2022 to Międzynarodowe Targi Górnictwa, przemysłu Energetycznego i Hutniczego. Przede wszystkim, po długiej przerwie nareszcie wszystko wróciło do normalności.  Targi w swojej pierwotnej, nie wirtualnej formie, znów pojawiły się w naszym życiu biznesowym jako. Warto zauważyć, że EXPO 2022 to wyjątkowe wydarzenie na rynku górniczym, energetycznym i hutniczym i dobra okazja do zaprezentowania innowacji w tych gałęziach przemysłu. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 6-9 września w Katowicach. Na targach EXPO wiele firm wystawiło swoje najnowsze produkty i nowoczesne maszyny przemysłu wydobywczego, transformacji energetycznej, czystych technologii i odnawialnych źródeł energii. Kolejny, 13 raz na targach branżowych wzięła udział i firma Polsling, tym razem jako VISITOR.

EXPO 2022 Katowice

To już XIX edycja targów. Tegoroczne targi mieli trzy główne cele:

  • pokazanie maszyn i urządzeń, które będą służyć polskiemu górnictwu;
  • przedstawienie propozycji dla wytwarzania zielonej energii ;
  • ukazanie jak, firmy kojarzone dotąd z produkcją dla górnictwa zmieniają profil produkcji

Katowickie Targi EXPO to dobra okazja do networkingu i zapoznania się z ofertami wystawców. W tym roku do stolicy województwa śląskiego zjechało aż 200 wystawców z 13 różnych krajów. Swoje stoiska mają takie firmy jak: Komag, Famur, Biproment, PKiMSA Carboautomatyka, GIG, czy Global Mining. Każdy z nich prezentował najnowsze osiągnięcia przemysłu, robotyki i automatyki, górnictwa, geologii, elektryki i elektroniki, IT, konstrukcji maszyn i urządzeń.

Nasi partnerzy na EXPO

Na tegorocznych targach mieliśmy okazję spotkać się naszych partnerów biznesowych JDT J.D. Theile GmbH & Co. KG i Bridon-Bekaert, którzy także wzięli udział w wydarzeniu jako wystawcy. Przyjazna atmosfera w gronie znajomych i ciekawe rozmowy. Udało się nam porozmawiać o przyszłości naszej branży, rozwoju zrównoważonym, o linach stalowych i łańcuchach w górnictwie. Także o przemyśle energetycznym i hutnictwie oraz naszej dalszej współpracy.

Oczekiwania vs. rzeczywistość

Cieszymy się, że  targi wróciły i znowu możemy brać udział w tego rodzaju wydarzeniach. Jak zawsze świetna okazja do networkingu, spotkania starych przyjaciół z branży i zobaczenia nowości technologicznych, którymi każdy chce się pochwalić właśnie na targach. Warto wiedzieć, co jest w branży na czasie, czego możemy się spodziewać za kilka lat oraz czego już nigdy nie zobaczymy na rynku, ze względu na rozwój technologiczny. Wystawcy dopisali i ogólnie polecamy EXPO 2022 w Katowicach