Polsling Na Targach Bauma 2019

Może hulajnoga?

Ogromna przestrzeń i budowlane widowisko . Rekordowa liczba odwiedzających (620,000) i wystawców (3,700)! Wśród nich starzy wyjadacze, którzy miejsca na następną Baumę rezerwują już w ostatnim dniu targów, ale też nowe twarze i nowe produkty. Trzeba dokonywać trudnych wyborów, bo wszystkiego niestety nie da się obejrzeć. Na pewno przydaje się targowa aplikacja Bauma App, ale też i elektryczna hulajnoga zrobiłaby swoje na tych dystansach. Pogoda nie rozpieszczała w tym roku, ale jak zawsze wewnątrz mnóstwo osprzętu do zobaczenia, a na zewnątrz czekał świat super maszyn.

Silny jak byk!

Tak, widzieliśmy go w całej okazałości. Rzeczywiście robi wrażenie. Nowy żuraw gąsienicowy Liebherra LR 1800-8.1.

Niemniej, polscy konstruktorzy też mają swoje sukcesy w tej materii. Dzięki gościnności naszych przyjaciół z Vornbeaumenn i ich gościnności, mieliśmy możliwość rozmawiać z jednym z założycieli firmy Krupiński Cranes sp. z o.o. o naszej dalszej współpracy i ich żurawiu wieżowym KR 90-5, pierwszym polskim żurawiu od prawie 30 lat.

Steel or fibre?

Coraz częściej w produkcji osprzętu wykorzystywane są alternatywne surowce dla stali np. włókno Dyneema® . Mieliśmy okazję zobaczyć innowacyjne zastosowanie Dyneema® fibre w produkcji łańcucha Green Pin Tycan®. Łańcuch ten w porównaniu z tradycyjnym o podobnym WLL jest 6 krotnie lżejszy oraz zachowuje wszystkie zalety zawiesi poliestrowych. Można go także stosować z osprzętem łańcuchowym. Firma Teufelberger, jeden z naszych dostawców lin, pokazała również swoją alternatywę dla liny stalowej – linę syntetyczną z włókna Dyneema®. Mieliśmy także okazję zobaczyć zaplatane zawiesie z tego typu liny.

Gra o tron i łańcuchy

U naszych przyjaciół z JDTheile, naszego dostawcy od kilkunastu lat i producenta osprzętu łańcuchowego, poczuliśmy się, jak na planie filmu Gra o Tron. W tej nietuzinkowej oprawie, prezentowali swoje standardowe produkty oraz swój nowy napinacz łańcuchowy w klasie 12 MRS wraz z osprzętem.

Polsling i VR

Crosby zaprezentował kilka nowości i rozwiązań w tym nowy uchwyt do belek stalowych oraz urządzenia montowane na uchwytach do pomiaru siły. Na specjalnym stanowisku VR, mieliśmy okazję potrenować obsługę żurawia wieżowego. Nie lada sztuka! Szacun dla operatorów.

Rock’n’Rope w Verope

Verope zachwycił nas koncepcją stoiska w klimacie kultowego Hard Rock Cafe. Spodobała nam się produkcja liny w miniaturze oraz stalowe kwiaty. Czekamy na ośmiosplotkowe nowości VEROTCH 8 i VEROPRO 8 RS+.

Czas na zabawę

Dla małych kolekcjonerów i pasjonatów budownictwa, fantastyczne makiety z miniaturowymi urządzeniami na stoisku Mammoet Store , Świetna pamiątka z targów lub pomysł na prezent na Dzień Dziecka. Miniaturowy żuraw samochodowy Demag AC 55-3 w skali 1:50 kupimy już za 169EUR, a set z figurkami budowlańców za 27,50EUR.