polsling a member of AWRF since 2022

Artykuł

Targi Bauma 2019. Co Warto Wiedzieć

Targi Bauma to Międzynarodowe Targi Specjalistycznych Maszyn Budowlanych, Sprzętu i Urządzeń Stosowanych w Budownictwie oraz Maszyn Górniczych. To wyjątkowe wydarzenie na rynku budowlanym, będące jedyną w swoim rodzaju okazją do zaprezentowania innowacji w tej branży. Tegoroczna edycja była 32. eventem i odbywała się w dniach 8-14 kwietnia w Monachium. Na Targach Bauma swoje produkty zaprezentowali najwięksi producenci na świece. Na imprezie branżowej nie zabrakło również firmy Polsling.

Rekordy i innowacje na Targach Bauma 2019

Tegoroczna edycja Targów Bauma była rekordową pod względem skali przedsięwzięcia. Monachijskie targi zajmowały aż 614 tys. m2, a do ich rozstawienia potrzebnych było kilkaset specjalistycznych pojazdów. Organizatorem targów jest Messe München. Liczba odwiedzających w tym roku przekroczyła 600 tysięcy osób z ponad 50 krajów, które miały możliwość zapoznania się z ofertą 3.700 wystawców. Polskich wystawców było w tym roku około 200, a z naszego kraju do Monachium wybrało się niemal 10 tysięcy zwiedzających. Targi Bauma zwyczajowo rozpoczynają się w sobotę, a ostatniego dnia ich symbolicznym zakończeniem jest dźwięk klaksonów wszystkich maszyn, które zajęły miejsce w przestrzeni wystawienniczej. Na Targach Bauma można nie tylko zapoznać się z propozycjami nowych produktów od uznanych na rynku marek, ale także ocenić ofertę debiutantów i zaznajomić z najnowszymi trendami w branży.

W tym roku targi zostały zdominowane propagowaniem idei zrównoważonego rozwoju. Wobec ogólnoświatowych trendów ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym, na znaczeniu zyskują rozwiązania proekologiczne i innowacyjne maszyny, przyczyniające się do zmniejszania emisji szkodliwych związków do atmosfery. Przodującym trendem była również cyfryzacja w maszynach budowlanych. Do głównych działów tematycznych tegorocznych targów należały: teren budowy, górnictwo i obróbka surowców, produkcja materiałów budowlanych oraz komponenty i usługi. Targi Bauma to wyjątkowe miejsce spotkań liderów światowego przemysłu maszyn i pojazdów budowlanych, wyznaczających ogólnoświatowe trendy rozwojowe.

Najnowocześniejsze centrum targowe na świecie

Targi Bauma to niesamowita okazja, aby na własne oczy zobaczyć, jak będzie wyglądać przyszłość branży budowlanej. Innowacyjność widoczna na każdym kroku to doskonała inspiracja dla przedsiębiorców. W trakcie kilkudniowego spotkania można nie tylko zebrać cenne doświadczenie, ale także nawiązać współprace biznesowe. Platforma handlowa, stworzona na Targach Bauma, pozwala na konfrontację różnych idei i poglądów. W konsekwencji staje się jednym z motorów napędowych budowlanego sektora gospodarki. Targi Bauma to międzynarodowy ośrodek biznesowy, dający możliwość nie tylko spotkania producentów z odbiorcami, ale także podejmowania wielowymiarowych dyskusji technicznych. Dotyczą one takich zagadnień jak inżynieria lądowa i morska, budowa dróg i kolei, tunele i kanalizacja, budownictwo ogólne, górnictwo, materiałoznawstwo czy technologia dźwignicowa.

Warto zwrócić uwagę na zwrot ku młodemu pokoleniu na tegorocznym evencie, przejawiającym się w chęci wzbudzenia zainteresowania studiami inżynierskimi i w wykorzystywaniu interaktywnych narzędzi wystawienniczych. Atrakcyjna była zwłaszcza możliwość poznania „zaplecza” branży dzięki technologii VR. Targi Bauma odbywają się co trzy lata. Kolejnej edycji możemy spodziewać się w dniach 4-10 kwietnia 2020 roku. Warto zaznaczyć, że na Targach Bauma najbardziej innowacyjne rozwiązania branży są nagradzane przez organizatorów. W tym roku nagrody były przyznawane między innymi za rozwiązania, przyczyniające się do efektywnego wykorzystania energii i zasobów naturalnych. Bauma 2019 została uznana przez wystawców za najbardziej udaną w historii.