Wiosna, dziecko, place zabaw

Coraz cieplej, wiosna za oknem, place zabaw wyłoniły się spod śniegu i lodu. Maluchy wreszcie mogą pohuśtać się na huśtawkach, wspinać na drabinki, robić baby w piasku i zjechać na talerzyku po linie. Wyciągi linowe stają się z roku na rok coraz większą atrakcją placów zabaw.

Radość naszych pociech to bezcenna rzecz, ale niezbędnym warunkiem jest, by miejsce, w którym się bawią było przede wszystkim bezpieczne.

Bezpieczny plac zabaw

Piasek do piaskownicy, chociaż nie musi mieć żadnych specjalnych certyfikatów, powinien spełniać higieniczne standardy i być wymieniany co najmniej dwa razy w roku. Teren piaskownicy dobrze, jeśli jest odgrodzony od zwierzątek, które nieopatrznie mogłyby wziąć ten obszar zabawy za wychodek. Pośród koników, żabek i wielu kolorowych atrakcji, kryją się też całkiem poważne liny, łańcuchy i inne stalowe elementy.

Po zimowaniu przydałoby się zaserwować im przegląd, konserwację lub ewentualną wymianę. Akurat w tym temacie mamy niemałe doświadczenie i służymy pomocą!

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje dziecko bawi się w bezpiecznym miejscu, zajrzyj na stronę Centrum Kontroli Placów Zabaw .