liny do żurawi wieżowych

Niezawodność, innowacje i kompleksowe olinowanie żurawi wieżowych

Liny nieodkrętne – komfort pracy i niezawodność

Z firmami wynajmującymi popularne “wieżówki” udało nam się zbudować bardzo dobre partnerskie relacje. Lubiani jesteśmy także przez operatorów, którym nasze liny na pewno nie utrudniają codziennej pracy. Dzięki swoim szczególnym własnościom dostosowanym do tej specyfiki podnoszenia, mogą zapewnić komfort i niezawodność.

żuraw wieżowy operator

Wśród nich nieodkrętność  jest zdecydowanie porządnym parametrem technicznym liny. Nie do przecenienia jest również elastyczność, doskonała odporność na zgniatanie i ścieranie oraz wytrzymałość zmęczeniowa. Idealnie, jeśli jeszcze charakteryzuje ją bardzo dobre nawijanie wielowarstwowe na bębnie. Do niektórych typów lin producenci oferują dodatkowo plastikową impregnację rdzenia. Wszystkie te kryteria spełnia np. lina z naszej oferty VEROTOP produkowana przez firmę VEROPE.

Lina do żurawia VEROTOP

Możemy podzielić się kilkoma następującymi spostrzeżeniami z naszego doświadczenia w sprzedaży lin dla żurawi wieżowych:

 • Preferencje Klientów
  Wielu naszych klientów nie ma specjalnych preferencji co do konkretnego modelu liny. Kluczowe dla nich jest, aby lina była wysokiej jakości i oferowana w rozsądnej cenie. To pokazuje, że użytkownicy bardziej cenią praktyczność i wartość niż markę czy model.
 • Historia Sprzedaży
  W przeszłości najpopularniejszymi linami w naszej ofercie były modele VS16-1 i VS 16-2/5, a następnie Dyform 50DB w średnicach powyżej 20mm oraz DF 34LR. W ostatnich latach, klienci upodobali sobie liny Verotop E i Verotop, a także TF TD34.
 • Liny Wodzaka
  Oprócz lin głównych, dostarczamy również liny wodzaka, najczęściej 8mm o konstrukcji 6×36+IWRC, ale zdarzają się też średnice 6mm/7mm/7,5mm/9/10/11/12 
 • Liny odciągowe
  Jako dostawca kompleksowy, oferujemy także liny odciągowe, które są rzadziej wymieniane. W tej kategorii często wykorzystujemy liny o średnicach np. 32 mm, 34 mm, 36 mm DF8, zakańczając je kauszą pełną lub OSS.

Lina do każdego modelu żurawia wieżowego

Niezależnie od marki czy typu żurawia, jesteśmy gotowi na każde wyzwanie związane z olinowaniem. Producenci żurawi, dla których mamy liny to niemiecki Liebherr, francuski Potain, amerykański Terex,  a także Peiner, Wolff, Wilbert i Jaso.

Dzięki budowaniu silnych relacji biznesowych i prywatnych z firmami wynajmującymi żurawie wieżowe, nasza wzajemna współpraca staje się coraz bardziej efektywna. W ostatnich 15 latach odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży lin do tego typu żurawi, co zawdzięczamy połączeniu elastyczności cenowej z wysoką jakością oferowanych lin oraz ich dostępności. 

Liny najlepszych producentów 24h

Popularne średnice i konstrukcje mamy w ciągłej sprzedaży i jesteśmy je w stanie dostarczyć nawet w ciągu kilku godzin na wskazane miejsce w Polsce. Stała długoletnia współpraca z czołowymi producentami lin, takimi jak VEROPE, BRIDON, TEUFELBERGER oraz VORNBAUMEN, umożliwia nam dostarczanie lin najwyższej jakości do każdego żurawia w Polsce. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie dostarczyć również liny innych producentów takich jak Casar, Diepa czy WDI lub dobrać właściwe zamienniki.

Jak długo żyje lina?

Średnia żywotność liny głównej haka żurawia wieżowego może być różna i zależy od wielu czynników. Ważna jest m.in. częstotliwość użycia, warunki pracy, odpowiednia konserwacja, a także jakość samej liny. W idealnych warunkach, z właściwą konserwacją i przy przestrzeganiu zaleceń producenta oraz norm bezpieczeństwa, lina stalowa w żurawiu wieżowym powinna wytrzymać między 1 a 3 lata. W przypadku lin z naszej stajni, doświadczenie pokazuje, że to jednak bardziej 2-3 lata. Ważne jest regularne przeprowadzanie inspekcji i wymiana liny w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń, zużycia lub innych problemów.

Ile kosztuje lina do żurawia wieżowego? A może leasing?

Mamy świadomość, że wymiana liny zawsze wiąże się z kosztami. Na pytanie Ile kosztuje lina do żurawia? Nasza odpowiedź brzmi, że bardzo dobrą linę nieokrętną do żurawia można kupić u nas już za 1866 zł (fi 8 mm / 92m).

Od stycznia 2024 roku ułatwiamy naszym klientom zakupy i oferujemy UWAGA NOWOŚĆ możliwość wzięcia lin w leasing. Planujemy wkrótce wprowadzić także specjalne pakiety na komplety lin w cenach promocyjnych i/lub bardziej korzystnych warunkach finansowych. Oferta pakietów B2B będzie dedykowana zwłaszcza firmom, które zarządzają dużymi bazami sprzętu.

Nasi doradcy pomogą przeprowadzić audyt olinowania, opracują indywidualne i najbardziej korzystne rozwiązanie. Pomogą w procedurze leasingowej w razie potrzeby.

Zapytaj o linę do żurawia wieżowego